Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeğimizin tehlikelerden uzak, mutlu, sağlıklı ve tabii ki huzur dolu bir ortamda büyümesini isteriz. Bu nedenle bebeğimizi ev içi tehlikelerden koruyabilmek için evimizin dekorasyonu özellikle bebek odasının dekorasyonu büyük önem taşımaktadır.

Bebek odasını dekore ederken bebeğinizin kişiliğini de yapılandırdığınızı unutmamalısınız.  Bu yüzden renk seçimi, mobilya ve aksesuar seçimi büyük önem teşkil etmektedir. Sizler bebek odası dekore ederken kullanabileceğiniz bazı ipuçlarını vermek istedik.

Mobilya Seçimi

Mobilya seçimi yaparken mümkün olduğunca kenarları yuvarlak hatlı olan mobilyaları tercih etmelisiniz.  Bebek yatağının bebeğinizin ayağa kalktığı zaman düşmeyecek yükseklikte korkulukları olmasına, Korkuluk aralarının başını sıkıştırmasına neden olacak genişlikte olmamasına dikkat etmelisiniz. Yatak seçiminde ise yarı ortopedik  bebek yatağı daha sağlıklı olacaktır.

Duvar Boyası ve Renk Seçimi

Bebek Odasında ve mümkünse evinizin tüm odalarında kullandığınız boyaların nefes alır özellikte olması ve silinebilir su bazlı boya olması önemlidir. Renk seçiminde ise mümkün olduğunca soft renkleri tercih edin.  Duvar kağıdı kullanmayı tercih ediyorsanız en azından bir duvarın boya olması duvarların nefes alması açısından önemlidir.

Aydınlatma

Işıklığa bakan odanın bebek odası olarak kullanılması genellikle yapılan bir hatadır. Mümkün olduğunca güneş alan bir odanın bebek odası yapılması tercih edilmelidir. Tavan aydınlatması yerine Lambader tercih edilmelidir.

Güvenlik

Elektrik tesisatlarınızın bebeğinizin ulaşamayacağı yer de ve priz kilitleri ile kapatılmış olmasına önem göstermelisiniz. Şifonyer ve Dolapların duvara sabitlenmesi bebeğinizin tırmanma ihtimaline karşılık iyi bir güvenlik önlemi olacaktır.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir