Dekorasyon Minder Fiyatları

Kullanılan mekan, dekorasyon yapılan mekanın duvar rengi, kullanılan mobilyanın rengi, aksesuar olarak kullanılan minderdeki desen, kumaşın özelliği, minderin dolgu malzemesi gibi faktörler etkili olmaktadır. Bahçe, oturma odası, balkon, ofis ortamında minderler konfor yaratabilir, kullanılan ortamları renklendirebilir. Ev ortamınızda kullanacağınız minderleri seçerken; minder– perde- abajurlar ile aynı renk tonları ve desenlerde seçerseniz bir bütünlük oluşturmuş aynı zamanda ortamda dinginliği sağlamış olursunuz. Mavi, yeşil, mor renklerinin dinlendirici özelliklerini aklınızda bulundurun.

 İç Dolgu Malzemesi ve Kumaşın Etkisi

Ürünün fiyatı kullanılan kumaşın özelliği, iç dolgu malzemesine göre çok farklılık gösterir. Ayrıca minderin üzerinde nakış veya serigrafi baskısı varsa minder fiyatını etkileyecektir. Minderin iç dolgusunda kaz tüyü, kaz tüyü ile karışık dolgu materyalleri veya tamamen yapay polyester, sünger, strafor, köpük gibi dolgu malzemeleri kullanılabilir. Pahada en fazla olan iç dolgu malzemesi kaz tüyüdür.

Minder üretiminde kullanılan kumaş su geçirmez, solmaz, astarlı, çift taraflı kullanılabilen niteliklerde olabilir, dolayısıyla kullanılan kumaşa göre de minder fiyatları değişir. Çift taraflı kullanılan minder fiyatları daha yüksek fiyatlara alıcı bulur. Kumaşta kullanılan tekstil boyalarının da insan ve hayvan sağlığına zarar vermediği testlerle kanıtlanmış olmalıdır, kullanılan boya kalitesi de ürünün fiyatını etkileyecektir. Ayrıca minder üzerinde serigrafi baskı varsa, kullanılan baskı renk sayısı da ürün fiyatını etkileyecektir.

Minder kumaşının suya karşı dayanıklılığı, güneş ışığından etkilenmemesi, kumaşın yıpranmaya karşı dayanıklılığı gibi özellikleri minderin etiket fiyatının yükselmesine neden oluyor.

 Renk Faktörü

Bazen şirketler aynı materyalden yapılmış aynı model ürünün çok farklı renklerini tüketicilere sunabiliyorlar. Ancak bazı renkler çok satılabiliyorken bazı renklerin satış rakamları iyi gitmemektedir. Bu durumda firmalar pazarlama politikalarının gereği farklı renkler arasında etiket fiyatlarını farklılaştırarak eldeki stokları eritmek isteyebilirler. Yaz aylarında daha çok canlı renkler tercih sebebi olurken kışın daha çok toprak renkleri ve koyu renkler tercih edilir.

 Lisanslı Ürünler

Bazı minderlerin üzerinde çocukların çok sevdiği çizgi film kahramanlarının görseli bulunabiliyor. Bu görsellerin dekorasyon ürünlerinde kullanımı için üretici firma lisans anlaşmaları imzaladığı için, bu fiyat farkı tüketiciye yansıyor, lisanslı ürünlerin fiyatı diğerlerine göre yüksek oluyor.

Ev tekstili konusunda dekorasyon ürünleri için markalı üretim yapan firmaların müşteri memnuniyeti kapsamında müşterilerine garanti kapsamında sunduğu hizmet müşteriler için tercih sebebi olmaktadır. Yasal süresi içinde müşteriler ürünü iade veya değişim yapma hakkına sahiptirler; bu süreç içerisinde de herhangi bir değiştirme/ iade nedenini satıcı firmaya beyan etmek zorunda değildirler. Ürünün fiyatı göreceli olarak fazla dahi olsa markasız ürünlere göre tercih sebebi olabilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir