Kış Mevsiminde içinizi Isıtacak Dekorasyonlar

Uzun kış geceleri evde geçirilmek zorunda olan zaman diliminin bolluk yaşandığı anlardır. Hava da dışarısı da soğuk olunca vaktin çoğu kapalı mekânlarda ve özellikle de evde geçmektedir. Her mevsimin ayrı güzelliği olduğundan bu güzelliği insan yaşamalıdır. Mevsim zemheri de olsa uyumu sağlamalıdır.

Havalar soğumaya yüz tuttu. Zemheri yüzünü göstermeye başladı. Sonbahar ılıklıktan soğuğa çalmaya başladı. Yazın yapılan ve haz alınanlar da değişti. Kışın kimse karpuz yemek istemeyeceği gibi yazın kullanılanlar da doğal olarak kullanılamamaktadır. Her mevsimin ayrı tadı vardır. Bu tatları yaşamak ve almak insanı diğerlerinden farkını fark ettirecektir.

(Devamını oku…)

Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

Bebek odası, bebeklerin eşyaları ve oyuncakları ile evin en kalabalık alanı haline geliyor. Bu kalabalıktan yararlanarak, bebek odasını dekoratif hale getirebilirsiniz. Genellikle mavi renkli odalar ve eşyalar erkek çocuklarını simgelerken, pembe renkli odalar ve eşyalar kız çocuklarını simgeler. Bu alışılmış bir bebek odası dekorasyonu önerisi olduğu için, bebek odanıza farklılık katacak bir kaç öneriden bahsedeceğiz. Bebek odası dekorasyonu için, duvarlara çeşitli baskılar uygulayabilirsiniz ya da fotoğraflarla bebek odasını renkli hale getirebilirsiniz. Bebek odası dekorasyonu konusunda fikir edinmeniz açısından, bebek odası dekorasyon örneklerini fotoğraflarla betimledik. Beğendiğiniz ve size uygun olan dekorasyon örneğinden yararlanarak, bebek odanızı sevimli hale getirebilirsiniz.

(Devamını oku…)

Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimizi dekor ederken küçük dekor parçaların önemi büyüktür ama küçük dekor parçalarının güzel bir görünümde olması içinde büyük dekorasyon parçalarının şık ve güzel görünmesi gerekmektedir. Güzel bir dekorasyonun yolu şüphesiz ki büyük parça dekorasyon ürünlerinden geçmektedir. Bu anlamda halı, perde, koltuk takımı, dolaplar büyük önem taşımaktadır. Bunun için de dekorasyon yaparken özellikle büyük parçalar önemle seçilmelidir.

Dekorasyon yaparken evde önce perde seçimi yapılmalı, daha sonra yatak, dolap, kanepe, kotlu takımı gibi seçimler yapılarak, halı seçimi en sona bırakılmalıdır. Çünkü halı seçimini desenli yapma mobilya seçimini oldukça kısıtlayacaktır. Ancak önce mobilyayı seçer ve halı seçimini en sona bırakırsanız daha uygun parçaları bir araya getirmiş olursunuz.

Halı seçimi ise öyle alalade seçilmemelidir. Halı seçimini yapmadan önce öncelik sırasına göre önemli olan bazı kuralları şu şekilde sıralayabiliriz.

(Devamını oku…)