Ev Dekorasyonunda Tavsiye ister misiniz?

Evinizi yeniden dekore etmek istiyorsanız bazı konularda sizlere dekorasyon önerileri vermek isteriz. Çünkü ev dekorasyonu zevk ve incelik gerektirir. Evinizin sıcak, huzurlu ve zarif bir atmosfere sahip olmasını istemez misiniz?

Evinizin dekore ederken mobilya seçiminden renk seçimine, kullanacağınız aksesuarlara, ev Tekstil ürünlerinize kadar itina ile seçimde bulunmalısınız. Size vereceğimiz öneriler ile kendi zevk ve el becerinizi birleştirerek evinizi dekore edebilirsiniz.

Dekorasyonda Renk Tercihi

Dekore edilecek olan yerin büyüklüğü ve güneş alıp almadığı, renk seçiminde önemlidir. Mümkün olduğunca açık renkleri tercih etmeniz daha aydınlık mekanlar yaratacaktır. Özellikle yer döşemelerinizin rengini, duvar renginden bir  ton daha koyu seçmeye özen gösterin.

Mobilya seçerken rahatlık ve konfor kadar sağlamlığa da önem verin. Eviniz açık mutfak ise salonda kullanacağınızın koltukların L tipi köşe koltuklar olması alanı daha kullanışlı hale getirecektir. Mobilyaların kumaşlarının temizlenebilir ve leke tutmayan özellikte olması tercih edilmelidir.

Aydınlatmanın Dekorasyona Etkisi

Ev dekorasyonu yaparken dekore ettiğiniz odanın fazla ışık almaması halinde aydınlatma olarak duvar ya da tavan aplikleri kullanılabilir. Küçük odalar da tavana kadar yüksek dolaplar yerine alçak dolaplar kullanmayı tercih edin. Mekanı daha geniş göstermek için ayna kullanabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken husus aydınlatmadır. Daha çok dinlenmek ve uyumak için kullandığımız için tavan aydınlatmalarının yukarı doğru olmasına dikkat edin. Kitap okumayı seviyorsanız başucu lambasını tercih edin.

[Toplam:2    Ortalama:4.5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir