Kış Mevsiminde içinizi Isıtacak Dekorasyonlar

Uzun kış geceleri evde geçirilmek zorunda olan zaman diliminin bolluk yaşandığı anlardır. Hava da dışarısı da soğuk olunca vaktin çoğu kapalı mekânlarda ve özellikle de evde geçmektedir. Her mevsimin ayrı güzelliği olduğundan bu güzelliği insan yaşamalıdır. Mevsim zemheri de olsa uyumu sağlamalıdır.

Havalar soğumaya yüz tuttu. Zemheri yüzünü göstermeye başladı. Sonbahar ılıklıktan soğuğa çalmaya başladı. Yazın yapılan ve haz alınanlar da değişti. Kışın kimse karpuz yemek istemeyeceği gibi yazın kullanılanlar da doğal olarak kullanılamamaktadır. Her mevsimin ayrı tadı vardır. Bu tatları yaşamak ve almak insanı diğerlerinden farkını fark ettirecektir.

Minik Temaslar

Dekorasyon adına yapılmak istenen ve düşünülen sadece evin içerisi olmamalıdır. Evi komple düşünmek gerekmektedir. Dekorasyon fikirleri, kâh bir oda olabileceği kâh bir teras olabileceği kâh da bahçe de düşünülmelidir.

Bahçedeki ağacın ya da ağaçların altlarına sıcak bir tasarım düşüne bilirsiniz. Sıcaklığı ile sımsıcak bir köşe oluşturup, ziyadesi ile bir kahve zevkini tada bilirsiniz.

 Evin baştanbaşa değişiklik yapılarak mevsimsel sıcaklığın oluşması masraflı olacaktır. Küçük dokunuşlar ile kazandırılacak hareketlendirme sıcaklığı kazandıracaktır.

Soğuğu Sıcak Eylemek

Haneye sıcaklığı kazandırmak sıcak ya da soğuk ayların sıcaklık unsuruna göre olması da icap eder. Yazın güneş ışınlarına, kışın kaloriferin ısısına göre minik dokunuşlar ile ev hareketlendirile bilir. Oturma guruplarının bulundukları yerleri değiştirerek işlem sağlana bilir. Kışın evi ısıtan ne varsa etrafına dizilecek estetik görünümlü oturma gurubu ile dekorasyon sağlana bilir.

Renklerin seçimi de önem arz eder. İç ısıtan seçimler tercih edilmeli. Özellikle renklerin koyuluğu tercih edilmelidir. Kırmızı rengin ısıtıcı cazibesi de tercih edile bilir. Yazın en aranan ve tercih edilen renk olan beyaz kışın ağırlığında boğulur ve boğar. Kışın tercih edilmemesi gereken renktir.

Evin içinin tasarımının aydınlıktan geçmesi adına ışıl ışıl hale getirilmesi ile ferahlık kazandırıla bilir. Gecenin dışarıyı bembeyaz bürümüş karın ışıltısına evin iç ışıltısının mukabelesi ile oluşturdukları hava ile harika bir görüntü verecektir.

İçerisinin ahşap bezemesi yapılarak çok hoş sıcaklık kazandıra bilir. Ya da taş görünüm verilerek şömine ile de bütünleştirilerek hareketlilik kazandırıla bilir.

Banyonun boydan boya camlı hale getirilmesi ve camlarına çekilecek filimler ile görünüm kazandırılarak güzel bir manzara keyfi ve temaşa ile sağlık havuzu keyfi çıkara bilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir