Ofis Dekorasyonu için Tavsiyeler

Ofis dekorasyonu ofisinizi ziyarete gelenleri etkileyebilmek, profesyonel görünmek ve en önemlisi verimli bir çalışma ortamı oluşturmak için oldukça önemlidir. Bir iş anlaşması yaparken, toplantı sırasında dikkati dağılanlar ya da sıkılanlar ilk olarak dikkatlice ofisi inceler.  Ofis içerisinde ki düzen ve tasarım hatta kullanılan renkler verilecek kararlarda etkili olmaktadır.

Sadelik mi Enerjik mi?

Ofis dekorasyonunda ilk tercihiniz mümkün oldukça sadelikten yana olsun. Sade bir ofis dekorasyonu ciddi firma imajını tazeleyecektir. Renk seçiminde ise açık renk tercih ederek hem daha aydınlık hem de daha ferah bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Ancak yaratıcılık gerektiren, enerjik ve canlı bir iş kolunuz var ise renklerde abartıya kaçıp, eğlenceli ve renkli desenlerde düşünebilirsiniz.

Verimli çalışma İçin Konfor

Ofis mobilyası seçiminde konfora çok önem vermelisiniz. Toplantılarda ya da çalışma ortamlarında tercih edeceğiniz koltuklar, sandalyeler, çalışma masaları vs. her şey konforlu olmalı. Özellikle masa başında saatlerce çalışan personelinize ait masalardaki koltukları ortopedik tercih etmeniz verimi arttıracaktır.

Düzenli Bir Ofis

Ofisinizin genel görünümü tamamen göze hitap etmeli. Firmanıza ziyarete gelen müşterileriniz sadeliği ve şıklığı bir arada görebilmeli. Bunun için ilk olarak çalışma ortamınızın düzenini sağlamalısınız. Ofisinizde düzeni sağlarsanız ofis dekorasyonunun yarısını yapmış olursunuz.

Ofis de Aydınlatma

Ofisinizde bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da aydınlatmadır. Ofis Aydınlatması için seçim yaparken gözleri yormayacak ancak ortamı gerektiği kadar aydınlatacak türden aydınlatmalar tercih etmelisiniz.

İş Arası Eğlence

Siz veya personeliniz yeri geldiğinde sıkılabilirler. Ofiste iş arası verdiklerinde eğlenebileceği ortamlar olursa, çalışma verimi artacaktır. Hoş bir çalışma ortamı yaratabilmek için Dart gibi ufak eğlence araçları işinizi görebilir.

Masaların Konumlandırması

Ofiste sizin masanız ve personellerinizin masaları düzenli olmalıdır. Ofiste masaların konumuna da çok dikkat etmelisiniz. Sizin masanız tüm çalışanları görmeli, çalışanların masalarının arasında da ufak mesafeler olmalıdır.

Ofis dekorasyonu yaparken bu önerileri dikkate alırsanız hem çok daha verimli bir çalışma ortamı yaratmış olacaksınız hem de ofisinize gelen ziyaretçilere firmanız ile ilgili iyi bir izlenim bırakmış olacaksınız.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir