Yılbaşı Konseptli Dekorasyon Önerileri

Yeni yıla sayılı günler kala herkesin evde ya da dışarıda yapmayı plandığı etkinliklerin hazırlıkları da başladı. Ancak evimizde sevdiklerimiz ve dostlarımızla yapacağımız bir yılbaşı partisi hazırlığımız varsa durum daha farklı bir hal alıyor. Yılbaşı heyecanının daha çok hissedildiği ev partilerinde yaşam alanlarınızı buna göre dizayn etmek size ve konuklarınıza da ayrıcalık sunuyor. Yılbaşı dekorasyonu için basit ama keyifli detaylar ile evinizin temasını anında değiştirebilirsiniz. Hem yılbaşı gecesi hem de yılbaşı öncesi dekorasyonunuzu belirleyebilirsiniz.

Salonunuza Renk Katın

Misafirlerinizi ve sevdiklerinizi ağırlayacağınız salon ya da oturma odası öncelikle yılbaşı dekorasyonu için bir başlangıç noktasıdır. Küçük dokunuşlarla samimi bir yılbaşı akşamı için hazırlıklar yapabilirsiniz. Beyaz, kırmızı ve yeşil tonlarının olduğu desenli koltuk şalları, sehpa örtüleri, yastıklar ve biblo tarzı dekoratif aksesuarlar ile kar kürelerini de odanızın her tarafında kullanabilirsiniz. Yılbaşı dekorasyonu konusunda yılbaşı ağacını da unutmamanız hoş bir detay olarak konseptinizi belirleyecektir.

Sofra Sunumunuza Önem Verin

Yılbaşında hep birlikte yiyeceğiniz yemeğin önemi gelen misafirleriniz ile artarken dekoratif anlamda sofra sunumu da önemlidir. Misafirleriniz ile sohbet ederek yemek yiyeceğiniz ve eğleneceğiniz masanıza yılbaşı dekorasyonu yansıtarak renk katabilirsiniz. Kırmızı renkteki peçetelikleri tercih ederek başladığınız dekorasyonu kırmızı mumlar, kozalak detayları, yılbaşı temalı yemek aksesuarları da ekleyerek ideal ve şık bir masa yaratmış olursunuz. Yılbaşı dekorasyonu ile bütünleşen yemek masanızın ışıklandırması mumlar ya da soft ampüller ile desteklenmelidir.

Dekoratif Unsurlardan Yararlanın

Yılbaşı dekorasyonu için özel tasarlanan pek çok aksesuar ve objeyi mutlaka değerlendirmelisiniz. Kar küreleri, yapay çiçekler, kozalaklı aranjmanlar, noel baba figürlü eşyalar ve küçük fenerler ile evinizin antre ya da girişinden itibaren her bölümüne hoş bir tema kazandırabilirsiniz. Böylelikle yılbaşı heyecanını yaşarken evinizde misafirlerinize de yansıtarak şık, zarif ama gösterişli bir yılbaşı dekorasyonu sunmanın keyfini de yaşayabilirsiniz.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir